Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Potřeby pro freediving

Vítejte na stránce augusta.websnadno.cz v sekci

Potřeby pro freediving

  

Batoh na monoploutev                                                

Batoh na monoploutev, zepředu

Tento batoh je šitý z polyamidové, nebo polyesterové černé tkaniny s zátěrem. Hrubý zip zaručuje funkčnost i při hrubém zacházení. Ramenní popruhy jsou vystlané, to zaručuje pohodlné nošení i na velké vzdálenosti. Kapsa je svou velikostí uzpůsobená pro uložení delších předmětů jako např. šnorchlu, bloku velikosti A4, ručníku apod.                                         Obal na monoploutev, zezadu

Celý batoh je koncipován tak, aby se do něj vešly všechny věci potřebné pro freediving, včetně zátěže. Kapsa může být barevná - žlutá, červená, modrá, černá.

Cena Kč 1000,-

 

Bóje pro freediving jednodušová Bóje pro freediving jednodušová

 Tato bóje je ušitá z polyesterové tkaniny s jednostranným zátěrem. Je Detail úchytu na bójiprůměru 60cm a výšky 14 cm barvy žluté. Tato barva je z hlediska Námořního práva považována za jednu ze dvou výstražných barev (společně s oranžovou) a je jí označována překážka. Jiné barvy označující překážky nejsou přípustné (třeba v Chorvatských vodách), proto při střetu s plavidlem není možné uplatňovat náhradu škody. Je koncipována pro lana délky do 100m Vrchní část má zip, kterým je Zip na bóji - detailmožné do bóje vkládat automobilové duše. Po stranách je na obvodu  z popruhoviny našita soustava úchytů a poutek (zpravidla černé barvy). Úchyt je tvořen hrubším popruhem pro stabilnější tvar a lepší uchopení, poutko má dostatečnou velikost pro zavěšení šnorchlu. Uvnitř bóje na obvodové straně je našit popruh, který zpevňuje boční stěnu a brání roztržení boční stěny při přefouknutí duše. Na dně bóje je přišit středový popruh, v jehož středu je přišit D kroužek velikosti 50x50mm. Tato velikost D kroužku je zvolena proto, aby prostor v oku byl dotatečný pro snadné zavěšení více karabin a lan. Tento propruh je také z vnitřní části zpevněn   Závěsný D kroužek na bójce - detail našitým  popruhem, aby nedošlo k vytržení zavěšeného D kroužku.

D kroužek je oddělen od nosného popruhu PVC zátěrovou tkaninou, která brání prošoupání D kroužku popruhem při enormním dlouhodobém zatížení.  Pro větší odolnost, je dno zdvojeno!

Cena žluté bóje jednodušové včetně duše Kč 1200,-

Cena červené bóje s bílým pruhem včetně duše Kč 1300,-       

Cena žluté bóje s červeným zesíleným dnem a z PVC oboustranně zátěrové tkaniny včetně duše určené do extrémně vysokých teplot Kč 1400,-        (aktualizace 30. 4. 2014)

 

 

Boje pro freediving dvoudušová vyšší - Big MacBóje pro freediving dvoudušová (Big Mac)

Tato bóje má vnitřní prostor pro 2 duše a má cca dvojnásobný výtlak. Je určena pro větší zátěž pod bójí. Konstrukčně je koncipována jako jednodušová bóje. Je vyrobena z PVC oboustranně zátěrové tkaniny. Je tedy méně propustná a krátkodobě má vysoký výtlak.  PVC oboustranně zátěrová tkanina má vynikající tu vlastnost, že se snadno udržuje. Povrch je snadno stíratelný a rychleschnoucí. Vnitřní prostor zaručuje uložení více jak 150m lana

Cena  bóje Big Mac z jednostranně zátěrové tkaniny včetně 2 kusů obyčejnýc duší Kč 1200,- 

Cena žluté bóje s červeným zesíleným dnem a z PVC oboustranně zátěrové tkaniny pro 2 duše (včetně duší určených do extrémně vysokých teplot)  Kč 1600,-        (aktualizováno 30.4.2014)

 

 

Bóje jednodušová s větším vnitřním objemem

Tato bóje je koncipována jako jednodušová, ušitá z PVC oboustranně zátěrové tkaniny s vysokou peností. Její větší vnitřní a vnější prostor umožňují vložit lano o délce cca 150m tloušťky do 12mm. Tkanina má vynikající vlastnosti. Její snadná údržba a hladký povrch usnadňují údržbu. Znečištěný povrch stačí otrít suchým nebo mokrým hadříkem. Velmi rychle oschne. Velmi hladce klouže po vodě, takže je možné s ní plavat na poměrně velké vzdálenosti.

Cena bóje jednodušové z PVC oboustranně zátěrové tkaniny s větším vnitřním objemem    1400 Kč

                                                                                                                                                                                              (aktualizováno 30.4.2014)

 

freediverský úvazek           Úvazek pro freediving

           

Splňuje pravidla AIDA Insternational a je ho možné použít pro závody. Je tvořen popruhem opatřený suchým zipem, který se připevňuje na zápěstí, opasek, nebo nad kotník. Na D kroužku velikosti 25x25mm je prostřednictvím obratlíku (o nosnosti do 100kg) připevněno nerezové lanko tloušťky 1,5mm. Oba konce jsou zakončeny okem s očnicí proti zlomení a prošoupání lanka. Oko je zajištěno hliníkovou svorkou. Lanko je chráněno průsvitnou bužírkou. Celková šíře lanka včetně bužírky je 4mm!!!  Na konci lana je upevněna upravená nerezová karabina. Karabina při volném zavěšení na úvazku klesá v moři rychlostí 0,975m/s. Tedy je možno ji využít jako ukazatel rychlosti sestupu. Karabina je upravená, takže ji nelze používat k jiné činnosti, než pro kterou je určena. NOVINKA: lanko si můžete objednat v různých délkách do 200cm bez cenové přirážky!!!

Cena Kč 750,-

 

Batoh na freediverské ploutve

Batoh je šitý z polyesterové, nebo polyamidové černé tkaniny se zátěrem. Zádová část (dno) a popruhy jsou vystlány polyuretanovou pěnovkou pro pohodlnější nošení. Víko tašky má vnější kapsu, do které se dá vložit složka formátu A4. Popruhy jsou opatřeny posuvnou sponou pro snadné nastavení délky popruhu. Nad popruhy v zádové části je malá kapsa na doklady. Uvnitř tašky jsou po stranách 2 kapsy se zipem. Po stranách dna tašky jsou umístěny 3 popruhy, které slouží k upoutání nákladu a hlavně ke stlačení neoprénu pro snadné uzavření víka zipem. Taška je koncipována pro kompletní freediverskou výbavu včetně závaží.  

Cena Kč 1200,- bez loga (pro členy Freediving teamu Ostrava cena včetně loga)

 

Lana

Polypropylénové plovoucí lano průměru 10mm, žluté. Tato lana mají tendenci se při zavěšení 10kg zátěže prodloužit o cca 10%. Pro disciplínu freeimersion je vhodnější lano buď plovoucí s jádrem, nebo klasickéstacionární vzhledem k tomu, že s velkou hloubkou, dochází u hrubšího lana k většímu protažení při ručkování a je potřeba počkat, až se lano začne smršťovat a vynese nás výše.

Ve slevě jsou zbytkové délky od 17m do 60m!!!

 

Jedná se o PPV 10mm lano - LANO-P00482, pletené bez jádra. Lano je plovoucí, barva žlutá. Při zatížení cca 10kg se prodlouží o cca 10%. V případě zájmu se obraťte na Petra Augustu na e-mailu augusta-roza@volny.cz 

K dispozici jsou tyto délky:

                        Délka (m)        Cena s DPH za metr (Kč)        Cena za kus (Kč)

                              16                                8,43                                 135

                              16,5                             8,48                                 140

                              17,2                             8,72                                 150

                              21                                8,81                                 185

                              27                                8,89                                 240

                              33,5                             8,96                                 300

                              38                                8,95                                 340

                            55                                  10                                    550

                            60,5                               10                                    605

                            62                                  10                                    620

                            65                                  10                                    650

                            65,5                               10                                    655

 

 

Zátěžní obojek

 

Je ušitý z hrubší polyamidové tkaniny, plněný olověnými broky upravenými tak, aby nedocházelo ke špinění a kontaminaci životního prostředí. Zapínání tvoří mosazné druky. Pro snadné rozepínání je vrchní část opatřena poutkem. Při objednávání je třeba uvést hmotnost obojku, obvod krku a obvod krku přes bradu. Má komory oddělené mezi sebou, aby nedocházelo k přesypávání olova v obojku.

Cena do 2kg – Kč 500,-, do 2,5kg – Kč 525,-, do 3kg – Kč 600,-,

do 3,5kg – Kč 675,-, do 4kg – Kč 750,-

                                                                                                                                        

 

 Zátěž na opasek

 

Na standardní gumový opasek s přeskou, která je odepínatelná jednou rukou o šíři 5 cm dodáváme olověné závaží jak s platovým povrchem, tak i neupravované. Závaží klasické  je o hmotnosti cca 1,3 kg (+-5%). Menší závaží je možno objednat od 400g s tolerancí 10%.

ZÁVAŽÍ POPLASTOVANÁ JIŽ NEDODÁVÁME!!!

Cena 1ks závaží nepogunovaného 1,3kg - Kč 100,- 

Při objednávce 1 kusu závaží od 400g  je cena 1ks závaží nepogunovaného na každých 100g  + Kč 10,-

Cena 0,5kg závaží s plastovou úpravou - Kč 220,-

Cena 1kg závaží s plastovou úpravou - Kč 310,-

Cena 2kg závaží s plastovou úpravou - Kč 520,-

Cena 3 kg závaží s plastovou úpravou - Kč 715,-

 

 

Gumový opasek

imageGumový zátěžní opasek šíře 5 cm svou pružností zaručuje stabilní polohu na neoprenu bez ohledu na hloubku zanoření (smrštění neoprenu) ani při zanoření hlavou dolů nedojde k posunu opasku po trupu. Je vyroben z pryže vysoce odolné povětrnostním vlivům, tepelnému stárnutí a zředěným kyselinám.

Dodáváme ve dvou délkách - 120cm za 220 Kč

                                                          - 150cm za 260 Kč

                                                                         

 

imageGumový opasek s přeskou

Gumový opasek je opatřen rychlorozepínatelnou přeskou, která se dá rozepnout pohybem jedné ruky (jednoho prstu). To zaručuje vysokou bezpečnost při freedivingu danou možností rychlým odhození zátěže v případě nedostatku sil pro vynoření.

 

imageGumový opasek s nerezovou přezkou dodáváme ve dvou velikostech

120cm za 350Kč

150cm za 390Kč

 

imageGumový opasek s umělohmotnou přezkou dodáváme ve dvou velikostech - 120cm za 299Kč

                        - 150cm za 340Kč

 

 

 

                                                          

Webová stránka byla vytvořena pomocí on-line webgenerátoru WebSnadno.cz

TOPlist