Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Freediving a přístrojové potápění

Vítejte na stránce augusta.websnadno.cz v sekci

Freediving

 

    Freediving neboli volné potápění, je lidská činnost tak stará, jako lidstvo samo. Už v prehistorii si rybolovem a sběrem mořských živočiků pod vodní hladinou obstarávali potravu naši předci. A vodní prostředí je pro mnohé savce životním prostředí, bez kterého by zahynuli. My také před narozením jsme vyrůstali ve vodním prostředí a po narození jsme ve většině případů zapoměli na ten pocit bezpečí a bezstarostnosti, jež nám právě toto vodní prostředí poskytovalo.

Kurzem freedivingu se snažíme tyto naše zaponemuté schopnosti znovu aktivovat a naučit se pochopit procesy probíhající v našem těle a udělat pobyt pod vodní hladinou neskutečně krásným.

 

Na potápěčské základně v Chorvatsku na ostrově PAG, ve městečku Stara Novalja, probíhají každoročně 2krát do roka kurzy freedivingu. Teoretická část je v délce 16 hodin, praktická část je v délce 16 hodin. Celková doba kurzu je 5-ti denní.

V teoretické části se seznámíte s problematikou freediverské fyziologie, fyziky, bezpečnosti, záchrany, resuscitace a výstroje. Dále pak s metodikou trénování, stravování, relaxace. V kombinaci s videoukázkami pochopíte záludnosti freedivingu, naučíte se eliminovat nebezpečí, včas rozeznat kritické momenty a seznámíte se systémem záchrany a dopomoci v krizových situacích. Teoretická příprava bude pak v praktické části ověřována a zdokonalována. Budou Vám zde předány materiály, které Vám dopomohou se dále zdokonalovat a usnadní Vám začátky trénování.

 

V praktické části se naučíte správně zanořovat, vyrovnávat tlak ve středouší, aktivovat divingreflex před zanořením, správně dýchat, správně se pohybovat pod vodou s ploutvemi, naučíte se zvykat na hloubky. To vše pod vedením zkušeného instruktora potápění a zkušeného freedivera.

Po dobu vašeho ponoru jste neustále pod dohledem a máte možnost si nacvičit zanoření do své maximální hloubky za asistence zkušeného instuktora, který Vám pomůže odbourat stres z hloubek a z neznáma. Praktická část je realizována v krásném mořském prostředí obklopeném útesy a stěnami padajícími do nedohledných hloubek.

 

 

Webová stránka byla vytvořena pomocí on-line webgenerátoru WebSnadno.cz

TOPlist