Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Otázky a odpovědi ke kurzům

Vítejte na stránce augusta.websnadno.cz v sekci

Otázky a odpovědi ke kurzům freedivingu

 

Jaké jsou fyzické předpoklady, co musím umět?

Je zapotřebí, být zcela zdráv, případně si vyžádat souhlas obvodního lékaře, že jste schopen nádechového potápění. Je zapotřebí umět plavat a zanořit se alespoň na dno bazénu (3,5m hloubka). Méně zkušeným zájemcům o kurz freedivingu, tedy úplným začátečníkům, kteří ještě neplavali s ploutvemi, či mají jen minimální zkušenosti se šnorchlováním s ploutvomi,  doporučuji Kurz plavání s ploutvemi.

 

Je možné po kurzu freedivingu dále pokračovat v trénování pod odborným dohledem? A kde?

Ano, v klubu Freediving team Ostrava o.s, kde trénují ti nejlepší freediveři Moravskoslezského kraje, mistři a vícemistři republiky. Aktuální tréninky najdete na www.freedive.info , nebo www.freedivingostrava.eu .

Je možné být členem klubu Freediving team Ostrava o.s. i když nechci závodit?

Ovšem. Klub Freediving team Ostrava o.s. združuje všechny příznivce tohoto sportu, ale také příznivce jiných sportů a zájmů, jako např. turistika. inline a skating brusleni, banminton a další sporty. Takže našimi členy jsou i manželky, děti, známí, příbuzní atd, i ti, kteří zrovna vodu moc nemilují, ale chtějí se účastnit našich akcí, podporovat nás a radovat se s námi ze života.

Jak se mohu stát členem Freediving teamu Ostrava o.s.?

Po zaplacení členských příspěvků. Roční členský příspěvek činní ten nejnižší, nejzákladnější 600Kč, pro trénující členy maximálně 1200Kč.

Obdržím nějaké osvědčeí o absolvování kurzu freedivingu?

Ano, po vyžádání obdržíte Osvědčení o vykonání kurzu.

Co všechno potřebuji na kurz.

Hlavně zdraví, což strvdíte čestným prohlášením pro bazénový kurz, lékařským potvrzením, že jste schopen se potápět - nádechové potápění pro kurz hloubky na moři.

Dále je zapotřebí mít kompletní výstroj. Neoprenový oblek, včetně neoprenový ponožek, rukavic, zátěžního opasku, potápěčské masky, šnorchlu, případně nepovinných plaveckých brýlí a klipru, pro kurz - hloubky na moři i freediverský úvazek.

A co když nemám neoprenový oblek, musím si jej na kurz koupit?

Neoprenový oblek je zapotřebí mít pro každý kurz. Ovšem na základní kurz - bazénové disciplíny si nic nekupujte. Je možné si vše půjčit. Půjčovnu Vám doporučím, kde si můžete zapůjčit oblek a zátěžní obojek na tento kurz, samozřejmě za úplatu (tuším do cca 300Kč na kurz). Na dalších chybějících drobnostech se dohodneme co Vám zapůjčím.

Pro kurz - hloubky na moři, je zapotřebí si zapůjčení dohodnout na základně.

Na kurzu budete obeznámeni s druhy neoprenových obleků, jejich kvalitou a jaký druh je pro náš freediving nejvhodnější. Nechejte si poradit od nezávislého a zkušeného instruktora, než od prodejce. Prodejce vám doporučí a prodá cokoliv.

Jak dlouho kurz probíhá a kde?

Kurz pro začátečníky - bazénové disciplíny probíhá v Ostravě. Teoretická část podle počtu účastníků v některé učebně v délce cca 6 - 8 hodin, bazénová část v bazénu "Čapkárna" v Moravské Ostravě v délce 5 hodin. Sobotní část je od 6.30 hodin do 18.00, nedělní od 6.30 do 9.00hodin a po bazénové části si můžeme zajít do vestibulu a podiskutovat nad tématy a otázkami kurzu, které jsou nejasné nebo ke kterým jsme se nedostali.

Je možné někde přespat? Jsem totiž z daleka.

Ano. Je možné přespat u nás na základně přístrojových potápěčů. Je tam cca 8 lůžek, kompletní kuchyňka vybavená dle českého standardu.

Jak je to s dopravou na kurz - hloubky na moři,když nemám k dispozici auto.

Vzhledem k tomu, že kurz je většinou v období, kdy na základně probíhá i soustředění freediverů, tak je možné se dohodnout na dopravě tak, že se s někým svezete. Toto je ovšem zapotřebí projednat několik týdnů dopředu, aby nedošlo k tomu, že auta budou obsazena a nebude náhradní řešení.

 

 

 

 

Webová stránka byla vytvořena pomocí on-line webgenerátoru WebSnadno.cz

TOPlist